Ubytování - Školící a výcvikové zařízení Žihle - Poustky

Školící a výcvikové zařízení Žihle poskytuje ve všech objektech ubytování hotelového typu se sociálním zařízením na každém pokoji. Nabízíme pobyty pro velké kolektivy i rodinné rekreace po celý rok, dále pobyty Škol v přírodě, pobyty sportovních a zájmových kolektivů. Také nabízíme možnost konání pr

V tomto zařízení je možné využívat dětské hřiště sídlištního typu pro děti od 3 do 10 let, asfaltové hřiště na házenou, kurt na odbíjenou, kurt na plážový volejbal, tenisový kurt s umělým povrchem, venkovní ohniště a zastřešenou pergolu pro 24 osob s grilem.

Školící a výcvikové zařízení leží v katastru obce Žihle na okrese Plzeň-sever, uprostřed lesů v nadmořské výšce cca 530 m.n.m.. Na západ se rozkládá kaňonovité údolí řeky Střely, od Rabštejna k Manětínu - Chráněná krajinná oblast “Horní Střela” s výskytem břidlice. Směrem k Tisu a Blatnu se táhne pásmo žulových balvanů bizarních tvarů. Největší z nich, nazvané “Bába” a “Dědek”, byly vyhlášeny za chráněný přírodní objekt.

Areál tohoto zařízení se nachází v blízkosti silnice 206 vedoucí ze Žihle do Rabštejna nad Střelou v letovisku Poustky, jehož středem je “Černý rybník”. Celá oblast je obklopena krásnými lesy, skalisky i kamennými útvary, kde lze proplouvat turistickými stezkami i proudy cest, či se jen tak slunit na pláži Černého rybníka sportovat na hřištích školy, lovit plné košíky hub v hlouby lesních porostů. Z „Poustek “ (530 m.n.m.) můžete vyrážet na řadu výprav: do nejmenšího městečka Střední Evropy Rabštejna nad Střelou s malebným údolím říčky Střely (3 km po tur. značce), také do „města českého Baroka“ Manětína (19 km), královského městečka Kralovice a pokud zůstanete věrni blízkému okolí, tak třeba ke kamennému „Dědkovi s Bábou“ nebo „Viklanu“ atd.

Zřizovatel: Hlavní město Praha se sídlem Praha 1, Mariánské náměstí 2
Sídlo: 331 65, Žihle, Nový Dvůr-Poustky 21
Kontakt: tel. 373 395 212, 373 395 213
Právní forma: Příspěvková organizace, právní subjekt